Історія створення центру
Реабілітація дітей-інвалідів – ще досить молода сфера, особливо це стосується соціально-побутової та психолого-педагогічної реабілітації. Основні принципи реабілітаційного процесу – це його систематичність і безперервність. Зрозуміло, що батьки (в кого є така можливість) намагаються оздоровлювати своїх дітей в реабілітаційних центрах. Але це тимчасово, бо як відомо путівка триває від 14 і максиму до 45 днів. А щоб усі ті здобутки і в фізичному стані, і в соціальній адаптації не втратилися, потрібно їх удосконалювати, йти далі. Тому такі заклади в кожному місті (навіть невеличкому), як наші відділення є невід’ємною складовою індивідуального реабілітаційного плані кожної дитини.
А почалося все з 2002 року, коли у травні рішенням міського у місті було створено відділення ранньої соціально-побутової та медичної реабілітації дітей-інвалідів. Спочатку на заняття у відділення приходило лише 8 чоловік и для них цілком вистачало невеличкої кімнати площею 25 кв.м.
Кімната в якій спочатку розміщувався центр.
У працівників на той час не було ані спеціального обладнання. ані тренажерів. З меблів було три стола та кілька стільців. Проте було величезне бажання зробити в нашому місті щось нове, надзвичайно важливе. Зрозумілим було одне – на той час ніхто не займався проблемою соціальної адаптації та реабілітації дітей-інвалідів. В процесі роботи виявилось, що нашої допомоги потребують значно більше дітей і дорослих.
Перші заняття
Так, на сьогоднішній день щороку реабілітацію проходить 70 дітей віком до 18 років, а загалом по місту налічується 173 дитини з вадами зі здоров’ям. Крім того, ще 125 молодих людей з фізичними та розумовими вадами від 18 до 30 років хотіли би користуватися послугами, які надаються у відділенні. Так виникло питання про, так би мовити, територіальне розширення цього закладу. Майже рік шукали підходяще приміщення, у червні 2005 року міська влада виділила частину нежитлового приміщення для розміщення там центру реабілітації дітей-інвалідів. Це приміщення розташоване у центрі міста, на першому поверсі, має достатньо велику площу і прилеглу територію. Але, нажаль, воно знаходилося у жахливому стані: повністю була відсутня система опалення та електропостачання, сантехніка та каналізаційна система потребували повної заміни, на стінах та стелі облущилась штукатурка, поли взагалі потрібно було міняти, вікна вимагали додаткового скління. Крім того, враховуючи, що ця будівля віддана для користування інвалідам, необхідно було передбачити доступний вхід, тобто обладнати зручний заїзд для інвалідних візків.

Спортзал перед ремонтом. Центр до ремонту.
Одним словом це приміщення потребувало капітального ремонту. Звичайно, в наш час нелегко знайти кошти для такої справи, адже центр реабілітації дітей-інвалідів у майбутньому не буде приносити прибутку. Окрилені ідеєю створити «оазис доброти» у новому приміщенні, організовували різноманітні акції по збору коштів на ремонт та приверненню уваги суспільства до проблем дітей-інвалідів, влаштовували благодійні виставки-аукціони, де продавали роботи, виготовлені дітьми на заняттях у відділенні реабілітації. Бог почув наші молитви і послав нам людину з великим серцем і щирою душею – Олександра Ілліча Лівшица. На його пожертвування ми змогли зробити чудовий ремонт у приміщенні.

Меценат ОлександрЛівшиц.
Згодом до нас підключилися і місцеві бізнесмени. Дехто допомагав будматеріалами або транспортом, дехто коштами чи виконанням робіт, навіть добре слово нам було в нагоді. Отак, загальними зусиллями, виключно за спонсорські кошти було відремонтоване та впорядковане приміщення.
Під час ремонту
Вже в грудні 2005 року відбулося урочисте відкриття першої черги відремонтованого приміщення. На заході присутні були очільніки області та міста, головного управління праці та соціального захисту населення сумської ОДА, спонсори та меценати, діти-інваліди та їх батьки. А зрештою за півроку відкрили і другу половину.
Освячення центру Мер вручає символічні ключі.
Маючи доступне впорядковане приміщення стало питання про якісне та корисне його оснащення. Так, за кошти фонду соціального захисту інвалідів було придбане обладнання «Сенсорна кімната» для проведення психологічної реабілітації, різноманітні м’які модулі, сухий басейн, спеціалізовані реабілітаційні тренажери «Параподіум» для відновлення функцій ходи у дітей з порушенням опорно-рухового апарату
Кімната соціально-побутової реабілітації.
Також за кошти спонсорів було придбано тренажери – бігова доріжка, велотренажер, масажний стіл та багато іншого.
Тренажери
В результаті проведення різноманітних агітаційних благодійних заходів та акцій від Національного Банку України безкоштовно отримано комп’ютерну техніку. Тепер в Центрі функціонує комп’ютерний клас. В результаті акції «Run4Romny» придбано реабілітаційне обладнання та автобус.
Компютерний клас.
Рішенням сесії Роменської міської ради від 12.01.2007 в м. Ромни на базі відділення ранньої соціально-побутової та медичної реабілітації дітей-інвалідів територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян було створено центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Фактичну діяльність центр, як юридична особа, розпочав в травні 2007 року.
Спортивний зал.
З 2008 року центр обслуговує не тільки маленьких мешканців міста, а й дітей-інвалідів з навколишніх сіл. В результаті прийнятої депутатами Роменської районної ради Програми, малеча, що має проблеми зі здоров’ям, два рази на тиждень відвідує заняття в центрі. Підвезення дітей до центру реабілітації та додому здійснюється спеціальним транспортним засобом центру. І реабілітаційні послуги, і підвезення здійснюється абсолютно безкоштовно.
Зараз Роменський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів - один із кращих на теренах області. Проте працівники не зупиняються на досягнутому та постійно вдосконалюють свою майстерність. шукають можливості для покращення соціально-побутових умов в центрі, зміцнення матеріально-технічної бази, працюють над впровадженням новітніх методик реабілітації.