З нагоди відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка Роменським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів спільно з Роменською центральною бібліотекою для дітей було проведено літературно-музичний захід «Ім’я таке просте, Тарас, а велич і душа – глибинна!». Метою заходу було показати світову велич Кобзаря, його значимість для всіх людей на планеті, розкрити неосяжність його таланту, визначити роль великого сина українського народу в літературній спадщині, культурі українського народу, виховувати почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, прививати любов та шану до слова українського Пророка.
Ведуча, бібліотекар Іващенко О.Й., разом з відвідувачами дитячої бібліотеки, цікаво, з поетичними нотками розповідали про життя українського генія. Затамувавши подих присутні слухали про Шевченка не лише борця, а й ніжного й вразливого душею, чистого серцем лірика. В сценарії свято вдало перепліталася презентація із виразним читанням. Особливо цікавими та пізнавальними були інсценізації життя маленького Тараса. Їх підготували юні актори – відвідувачі Учнівського Театру юного Глядача (УТЮГ) СЗОШ №3 (керівник Степанюк Т.С.)
Вихованці центру реабілітації також ретельно готувалися до свята. На заході діти розповідали про життєву долю великого українського поета, читали його вірші, уривки з поем. Проведено творчий конкурс «Шлях до Кобзаря» та вікторину «Знавці творів Т.Шевченка». А ще, діти з особливими потребами мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою « Ми чуємо тебе Тарасе, крізь століття», яку також організували працівники центральної міської бібліотеки для дітей.
Сподіваємося, цей захід навчив дітей розуміти всю велич поезії Великого Кобзаря. Тому що, як сказав Андерс фос Расмуссен «…він не тільки символ української культури, української національної свідомості й державності. Він також став символом постійного вселюдського пошуку свободи, гідності та порядності».
Тож будьмо гідні нашого великого пророка — Тараса Шевченка. Слава Тарасові Шевченку, слава Україні!
Директор центру реабілітації дітей-інвалідів
Наталія Осауленко

